Potřebujete poradit?

+420 325 533 341

SLUŽBY

Montáž a doprava

V případě, že se rozhodnete pro okna a dveře Mados, nemusíte se už starat o víc. Jednotlivé objednané prvky Vám vyrobíme a přivezeme. Samozřejmě vám také rádi nové výrobky profesionálně namontujeme.

Doplňkové služby

Před samotnou instalací nových výrobků pro vás na přání bez problémů zajistíme také demontáž oken a dveří původních, včetně odvozu a jejich ekologické likvidace.

Kvalita montáže (více než z poloviny tvoří výslednou kvalitu okna)

Aby mohly být splněny všechny vysoké nároky kladené na systém oken a dveří Mados, je bezpodmínečně nutná profesionální montáž, která bude schopna zajistit bezpečné ukotvení okna do stavebního otvoru a přenos všech sil do obvodového zdiva.

I to absolutně ideální okno, pokud není správně namontováno, se může stát zdrojem potíží pro svého uživatele ve smyslu nutnosti častých oprav, seřízení a možných havárií v připojovací spáře. Mezi kritické body často patří:

 • Malý počet kotvících bodů a jejich nevhodné rozmístění
 • Používání nevhodných kotvících prvků
 • Absence pevných podložek v rozích oken a pod sloupky, kde musí být okno podloženo pevným materiálem, nejlépe PVC nebo tvrdé dřevo
 • Osazení okna do roviny sendviče a jeho kotvení do polystyrenu
 • Absence kotvicích prvků v dolní části okna u parapetu

Způsob kotvení, který využíváme pro stabilitu rámů, byl odzkoušen v institutu pro okenní techniku v Rosenheimu.

Svěřte montáž svých oken profesionálům z týmu Mados, u kterých budete mít jistotu dlouhodobě kvalitní funkčnosti nových oken i dveří.

Péče o produkty

Hliníková okna a dveře mají minimální nároky na údržbu. Nabízíme vám proto několik tipů na jednoduché postupy pro zachování jejich dlouholeté funkčnosti a trvale pěkného vzhledu.

Větrání

Okna dodaná společností Mados se vyznačují vysokou těsností. Vlhkost v bytě (vznikající vařením, koupáním, ale i dýcháním nebo pěstováním květin) nemá kudy uniknout a kondenzuje se především na skle, pokud není včas odvětrána. Teplý prostorový vzduch s vysokým obsahem vlhkosti je nutné odvádět rychlým větráním po dobu cca 2-3 minut, přičemž vytápěcí tělesa je vhodné mít v této době vypnuta. Toto větrání by mělo být prováděno 2-5 krát denně, podle využívání obytných prostor. Nárazovým větráním se vnitřek místnosti ochladí v nepatrné míře, takže se čerstvý vzduch ohřeje jen s nepatrným vynaložením energie. Aby nedocházelo ke vzniku kondenzátu na skle, doporučujeme větrat tak, aby vlhkost v bytě nepřekročila 50 %.

 • pokud je to možné, nesušte prádlo v bytě a při vaření používejte digestoř a zavírejte dveře do dalších místností
 • rovněž dveře do koupelny při koupání nebo sprchování udržujte zavřené a následně koupelnu odvětrejte oknem nebo ventilátorem
 • i rostliny v bytě mohou být zdrojem vlhkosti, „prales“ rozhodně mikroklimatu v obývacím pokoji neprospěje
 • topná tělesa je potřeba umístit pod okna, aby přirozenou cirkulací docházelo k „omývání“ studených oken teplým vzduchem
 • vnitřní žaluzie na skle velmi omezují pohyb vzduchu podél zasklení, mohou vznikat tzv. studené kapsy a v nich dojde ke kondenzaci, proto v chladných dnech raději žaluzie vytahujte do horní polohy
 • květiny na parapetu a těžké závěsy rovněž mohou omezit přístup teplého vzduchu ke sklu
 • široké parapety by měly být opatřeny průduchy pro pohyb vzduchu

Čištění

Hliníkové části oken a dveří se díky jejich hladkému povrchu dají snadno čistit a udržovat. Běžné zašpinění prachem a deštěm se rychle odstraní obvyklými mycími prostředky a teplou vodou. Prostředky obsahující písek, brousící čistící prostředky a hrubé čistící prostředky nejsou přípustné, protože se jimi povrchová plocha může zdrsnit. Znečištění, která se vyskytnou během montáže, údržby či během provozu (např. mastnota z kování), se odstraní obvyklými mycími prostředky. K čištění hliníku se nesmí používat benzín a nitroředidla. Pro čištění okrasných vitráží ve výplních vchodových dveří používejte pouze vlažnou vodu bez přídavku saponátu.

Čištění izolačních lze provádět obvyklými čistícími prostředky. Otisky prstů a mastné skvrny odstraníte saponáty. Vyvarujte se zaschnutí malty, cementu, vápna, rzi apod. – tato znečištění odstraňujte ihned po jejich vzniku za použití většího množství vody. K čištění se nesmí používat nástroje s tvrdými a ostrými hranami, jakož i abrazivní čistící prostředky, kyseliny, fluor nebo jiné alkálie. Sklo nevratně znehodnotíte odletujícími částečkami při broušení, okujemi při sváření apod. Připadné další problémy, týkající se čištění, konzultujte prosím s pracovníky našeho servisního oddělení.

Údržba

K zachování funkčnosti a dlouhodobé užitné hodnoty oken a dveří je nutné provádět jednou za rok následující úkony:

 • Kování je třeba přezkoušet na chod a obsluhovatelnost. U části kování, mající bezpečnostní charakter, je nutno navíc v pravidelných intervalech kontrolovat jejich opotřebení. Všechny pohyblivé části kování, stejně jako panty vchodových dveří, je potřebné namazat kapkou teflonového oleje. Přebytečný olej ihned setřete savou tkaninou. Tytéž pokyny platí také pro kování u oken otvíravých, sklopných, dvoukřídlých otvíravě-sklopných i otvíravých. Pro mazání nepoužívejte barevné oleje, aby nedošlo k vytvoření skvrn na plastu.
 • Překontrolovat těsnění, event. poškozená místa vyměnit (příslušné těsnění i s příp. montáží je možné objednat prostřednictvím servisního formuláře.
 • Pravidelně kontrolujte odvodňovací otvory v dolní části rámu (při ucpání může oknem zatékat). V případě potřeby je vyčistěte, nejlépe odsátím vysavačem.

naše produkty dodáváme do regionů: Praha, Mladá Boleslav, Hradec Králové, Pardubice, Čáslav, Kutná Hora, Kolín, Pečky, Říčany, Čelákovice, Brandýs nad Labem, Benátky nad Jizerou, Lysá nad Labem, Milovice, Nymburk, Poděbrady, Libice nad Cidlinou, Velký Osek, Městec Králové, Chlumec nad Cidlinou, Jíčín, Nový Bydžov

SERVISNÍ PRÁCE PROVÁDÍME POUZE NA NÁMI DODANÉ VÝROBKY.

Ceník servisních prací:

Doprava na adresu stavby a zpět na adresu provozovny Nymburk … 12,00 Kč/1 km
Servisní práce 1 pracovníka … 550,00 Kč/za každou započatou hodinu
Uvedené ceny jsou bez DPH.

Zavolejte nám

+420 325 533 341
+420 731 129 283
mados@mados.cz
Jsme Vám k dispozici denně od 7:30 do 16:00.

Adresa

Topolová 4008, 288 02 Nymburk

Otevírací doba

pondělí – pátek 7:30 – 11:30, 12:30 – 16:00 (po tel. domluvě i v jinou dobu)

Právní forma

MADOS spol. s r.o.
IČ: 24228184 | DIČ: CZ24228184